Fashion, Recipes, News and Gossip

Červenec 2012

Jaká barva se k tobě hodí?

25. července 2012 v 12:44 Moda a Styl

Jaká barva se k Vám hodí? Poradíme Vám! Jen čtěte dál.

Pokud jste přírodní blond, nebo máte světlé vlasy, světle modré, šedé nebo světle zelené oči, světlé řasy, světlé nebo nevýrazné obočí, které si nemusíte domalovávat a máte jemnou pleť, mnohdy až porcelánovou, která se na slunci snadno spálí - jste světlý typ.
K vašemu typu jdou dobře světlé a středně tmavé barvy u obličeje. Pokud si budete muset obléci něco tmavšího, zkuste vytvořit kontrast pomoci světlých odstínů.
Můžete zkombinovat dvě světlé barvy nebo světlou a tmavou, ale nikdy nenoste dohromady dvě tmavé barvy.Světlejší barva by vždy měla být blíž k obličeji. V zimě se spíš objevují na pultech tmavé kabáty a paleta, proto se pro váš typ doporučuje růžovohnědá barva nebo si alespoň\ń pořiďte ohromný světlý šál a oviňte ho kolem ramen.

Pokud máte tmavě hnědé až černé vlasy, tmavé oči, řasy a obočí, barvu pleti od porcelánové po černou, jste tmavá a výrazná, vaše pleť může mít teplý i studený podtón a vaše celková barevnost je tmavá - jste tmavý typ.
Můžete nosit samotnou černou barvu, nebo ji doplnit tmavými odstíny, jako je tmavě hnědá nebi lilková. Svůj vzhled můžete harmonizovat výraznými, tmavými barvami poblíž obličeje. Jako kontrast použijte světlejší nebo jasnější odstíny barev ze své škály. Můžete nosit dvě tmavé barvy nebo světlou a tmavou, nikdy ale nevolte dvě světlé barvy.
V horkých měsících vás mohou lákat světlé barvy, buďte ale opatrná s mdlými pastelovými odstíny na celém oděvu. Vždy budou na vás vypadat lépe v kontrastu s nějakou tmavou a výraznou barvou. Volte barvy zářivé jako limetkovou, smaragdovou zeleň, tyrkysovou nebo červenorůžovou a kombinujte je se světlou i tmavou šedohnědou.

Pokud máte načervenalé vlasy v odstínu od plavých po kaštanové, zelené, hnědé nebo modré oči, obočí teplého odstínu, načervenalé nebo plavé řasy, barvu pleti porcelánovou, možná pokropenou pihami, nebo tmavší a zlatavou, váš vzhled je hřejivý a zlatavý, pleť má teplý podtón, vaše celková barevnost je uprostřed mezi tmavou a světlou - jste teplý typ.
Vaše volba barev je teplá. Vždy budete vypadat lépe v barvách, které jsou někde uprostřed, ani světlé ani tmavé. Pokud si obléknete námořnickou modř nebo šedou, přidejte teplé tóny žluté, lososové nebo broskvové.
Neměla byste podlehnout dětské růžové nebo ledově fialkové barvě, v nichž budete působit jako šedá myška. Tmavší neutrální barvy byste měla doladit světlými a bledými odstíny, abyste nevypadala celkově moc tmavě. Při líčení používejte také teplé barvy, především u rtěnky a tvářenky.

Pokud máte našedlé vlasy v odstínu od tmavě hnědých přes plavé, šedé až po bílé, šedé, modré, zelené nebo jasné hnědé oči, obočí i řasy v barvách od světlejší plavé po tmavě hnědou, pleť s růžovým podtónem, váš vzhled je studený a narůžovělý, vaše pleť má studený podtón, celková barevnost je mezi střední a tmavou - jste studený typ.
Všechny vaše barvy by měly mít studený podtón, nejlepší budou barvy kontrastní. Vždy budete vypadat lépe v barvách středně tmavých a tmavých. Pokud zvolíte hnědou barvu, přidejte k této barvě studené tóny například kachní modř nebo sytě růžovou barvu. Vyhýbejte se teplým barvám se žlutým podtónem. Hnědá barva by měla mít růžový nádech, nikdy ne žlutý. Pokud volíte tmavší neutrální barvy, doplňte je světlejšími a zářivějšími odstíny ze své škály, rozhodně nikdy nenoste dvě tmavé neutrální barvy vedle sebe. Líčení by mělo být ve studených odstínech.

Máte-li tmavé vlasy, zářivé oči modré, zelené nebo topasové, tmavé obočí i řasy, pleť tmavší, vzhled svěží a kontrastní, celková barevnost je složená ze světlých i tmavých odstínů - jste kontrastní typ.
Protože působíte kontrastně, měla byste nosit takové barvy a jejich kombinace, které budou váš vzhled harmonizovat. V kombinaci světlých a tmavých barev budete vždy dobře vypadat. Barvy volte tmavě šedohnědé nebo cínové,. Pokud budete volit jen jednu barvu, dejte přednost té, která je víc sytější.Pokud máte hlavně v letních měsících chuť vyjít si v bílém oblečení, doplňte tuto barvu šarlatovou nebo černou a dodržujte tak kontrast, který je pro váš typ typický.

Tmavě plavé nebo světlé hnědé vlasy, oči tlumené, jemné barvy - modré, hnědé, oříškové nebo zelené, obočí a řasy od světlých po tmavé, jen malý kontrast barev mezi barvou vlasů, očí a pleti, barvy na těle jsou jemné, ale jakoby zmatené, pleť může mít teplý i studený podtón, celková barevnost je střední, ani světlá ani tmavá - tak takový je typ jemný.
Vaše barevnost je smíšená, měla byste proto volit kombinace barev tón tónu, tedy jen s minimálním kontrastem. Velice dobře se k vám hodí jednobarevné oblečení. Pokud zvolíte tmavší barvy, doplňte je odstíny světlejšími jen o jeden až dva tóny. Noste raději nevýrazné barvy jako je jemně bílá nebo lasturová, doplněné středně tmavými.
Vaše oblečení by mělo barevně ladit a vytvářet rovnováhu s odstínem vaší pleti, vlasů a očí. Pokud zvolíte správné barvy, lidé uvidí hlavně vás, nebudou tolik vnímat vaše oblečení. V oblečení respektujícím vaši postavu se budete cítit pohodlně. Když si vyjasníte, jaký typ postavy máte, budete si moci vybrat oblečení, které vám bude lichotit a vytvoří iluzi výraznějších proporcí.